Zatrzymano nielegalnych migrantów z Turcji

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski. Od początku roku zatrzymaliśmy „na granicy zielonej” 15 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski.

19 kwietnia br., funkcjonariusze SG z placówki w Lubyczy Królewskiej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby.

 

W toku podjętych działań, do których włączyli się również funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, zatrzymano w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, obaj legitymowani to obywatele Turcji. Zatrzymani mężczyźni, dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy państwa” z terytorium Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatele Turcji zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem. Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

 

Za popełnione wykroczenie, obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnym. Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy. W tym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali „na granicy zielonej” 15 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski.

 

źr. Straż Graniczna