Zatrzymano nielegalnych migrantów z Syrii

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Syrii. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

W minioną sobotę (17 lipca br.), funkcjonariusze SG z placówki w Lubyczy Królewskiej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby. W toku podjętych czynności, jeszcze tego samego dnia, zatrzymano w pobliżu granicy państwowej, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, obaj legitymowani to obywatele Syrii. Zatrzymani mężczyźni, dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy państwa” z terytorium Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatele Syrii zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG. Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z terytorium Ukrainy do Polski. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

 

Za popełnione wykroczenie, obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnym. Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali oni przekazani w poniedziałek (19 lipca br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, służbom granicznym Ukrainy.

źr. Straż Graniczna