Zarzuty za oszustwo na OLX

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 23 latka, który oszukiwał osoby, zamieszczając fałszywe ogłoszenia na OLX. Pokazywał zdjęcia urządzeń elektronicznych, których nie posiadał. Po otrzymaniu zapłaty zrywał kontakt z kupującymi. Policjanci ustalają pokrzywdzonych, którzy padli ofiarą nieuczciwego mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy

Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego został oszukany na popularnym portalu ogłoszeniowym w kwietniu bieżącego roku. Za pośrednictwem OLX kupił kartę graficzną za którą zapłacił 2 tysiące złotych przelewem na wskazane konto bankowe. Po dokonaniu zapłaty kontakt ze sprzedającym został zerwany. O oszustwie pokrzywdzony powiadomił policjantów.

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali oszusta. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili, zamieszczał na portalu ogłoszenia, gdzie oferował na sprzedaż: smartfony, iPhony, karty graficzne, gry playstation itp.

Podczas konwersacji z kupującym dla potwierdzenia swojej wiarygodności, za pośrednictwem komunikatora na OLX wysyłał zdjęcie osoby trzymającej w ręku dowód osobisty, pod którą się podszywał. Sprzedaż miała zostać potwierdzona umową kupna-sprzedaży. Po otrzymaniu przelewu na wskazane konto bankowe, sprzedający nie przesyłał zamówionego towaru, zrywając kontakt z kupującym.

Prowadzona przez tomaszowskich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 23-latka.Wczoraj wobec mężczyzny Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski