Zapaśnicy z Tyszowiec na fali

Z dwoma medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach w Stylu Wolnym. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Połańcu, podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli złoto i srebro.

W turnieju z udziałem prawie 100 zawodników z województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Flak, który walczył w kategorii wagowej do 44 kilogramów. Tytuł wicemistrza w kategorii do 41 kilogramów zdobył Kewin Materna. Na piątym miejscu w kategorii do 38 kilogramów został sklasyfikowany Mateusz Kułaj, który miał szansę na lepszy start, gdyby nie problemy zdrowotne.

Na zawodach w Połańcu wszyscy reprezentowali „Agros” Zamość, z którym współpracują zapaśnicy z Tyszowiec. Ich trener Daniel Chwastek przypomina, że cała trójka już od kilku lat zdobywa trofea na najpoważniejszych turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, zarówno w zapasach, jak i w sumo. Obecnie jego podopieczni przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sumo, które odbędą się w najbliższy weekend w Ropczycach.

Adepci zapasów i sumo z Tyszowiec i okolic, którzy jeszcze zastanawiają się czy nie rozpocząć kariery sportowej albo jak aktywnie spędzić wolny czas, mogą skorzystać z ciągle aktualnej propozycji otwartych treningów. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 606 375 234.