Zamiast paliwa, sprzedali wodę

34692Policjanci z tomaszowskiej patrolówki zatrzymali czterech mężczyzn, którzy na 1200 złotych oszukali jedno z małżeństw w gm. Krynice. Oszuści mieli sprzedać gospodarzom 400 litrów ropy. Jak się szybko okazało, była to woda. Sprawcy wpadli w ręce stróżów prawa jeszcze tego samego dnia. Policjanci ustalają, czy mieszkańcy woj. dolnośląskiego mogli oszukać inne osoby.

Wczoraj w godzinach rannych do małżeństwa mieszkającego w gm. Krynice podjechał na podwórko samochód marki Chrysler. Podróżujący nim czterej mężczyźni przedstawili się jako pracownicy firmy remontowej. Nieznajomi zapytali gospodarzy, czy mogą przechować sprzęt budowlany na terenie ich posesji.

Podczas dalszej rozmowy zaproponowali sprzedaż 400 litrów oleju napędowego w atrakcyjnej cenie. Nic nie podejrzewający gospodarze zgodzili się na zakup. Za towar zapłacili  blisko 1200 zł.

Szybko okazało się, że kupiona ropa to prawie sama woda, o czym telefonicznie powiadomili dyżurnego tomaszowskiej komendy. Informacja o oszustach szybko trafiła do patroli.

Około południa policjanci z patrolu zatrzymali bordowego chryslera i jadących w nim mężczyzn. Policjanci znaleźli przy nich znaczną kwotę pieniędzy, kamizelki odblaskowe, żółty kogut sygnałowy, a także rurki do spuszczania paliwa. Przy jednym z mężczyzn mundurowi  ujawnili dilerkę z suszem marihuany.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy Legnicy: 23-latek i dwaj 61 latkowie oraz 41 latek ze Świebodzic.  Wszyscy byli już wcześniej karani. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

źr. KPP Tomaszów Lubelski