Zajazd Biesiada po szalonym meczu z Valentino nowym liderem – wyniki IV kolejki „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm”

W niedzielę rozegrana została IV kolejka „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm”, która przyniosła ze sobą kolejną zmianę na pozycji lidera. Tym razem została nim drużyna Zajazdu Biesiada, która po fantastycznym meczu pokonała m.in. Valentino.

Niedzielna kolejka rozpoczęła się dosyć spokojnie, bo od spodziewanego zwycięstwa Punktu GO, który to zespół w pokonanym polu zostawił Graf Chodywańce. Jednak już w kolejnym meczu z San Lorenzo drużynie Punktu nie poszło tak łatwo, jak we wcześniejszym pojedynku. Wprawdzie piłkarze tego zespołu prowadzili w meczu dwukrotnie, ale za każdym razem gracze San Lorenzo odrabiali straty i spotkanie zakończyło się remisem, który sprawił, że strata Punktu GO do miejsc na podium wzrosła z 3 do 5 punktów. Pierwsze zwycięstwo w lidze odnieśli piłkarze Grafu Chodywańce, którzy okazali się lepsi od juniorów Szumów Susiec.

To było ciekawe i emocjonujące spotkanie. Rozpoczęło się wszystko dobrze dla ekipy z Chodywaniec, którzy objęli prowadzenie 2:0, lecz ambitni piłkarze z Suśca po bramkach Cezarego Bosiaka oraz Dariusza Bondyry zdołali doprowadzić do remisu. Na nic jednak to się zdało, ponieważ rozjuszeni utratą bramek gracze Grafu jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne dwa gole, na które piłkarze z Suśca nie odpowiedzieli. Podczas drugich 20 minut żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć już gola i tym samym dwubramkowe zwycięstwo przypadło ekipie z Chodywaniec. Po III kolejce liderem rozgrywek została drużyna Valentino, która w swoim pierwszym niedzielnym meczu zmierzyła się z San Lorenzo. Nie było wielką sztuką wskazać faworyta tego pojedynku, ale trzeba przyznać, że przeciwnik mocno postawił się liderowi, który musiał rzucić na szalę wszystkie swoje umiejętności by zdobyć komplet punktów.

Drużyna z San Lorenzo dwukrotnie prowadziła w tym starciu z Valentino i gdy wydawało się na trzy minuty przed końcem meczu, że dojdzie do sensacji sprawy w swoje ręce wziął Jarosław Legeżyński, którego dwa gole w końcówce przesądziły o zwycięstwie faworyta. Takich problemów ze zwycięstwem nie miał inny faworyt ligi, jakim bez wątpienia jest zespół Natury Bełżec. Ich rywalem był Agrotex Łaszczów z liderem klasyfikacji strzelców w składzie Sebastianem Brytanem. Jednak na nic jego wysiłki, ponieważ o ile on nie zawodzi i zalicza kolejne gole, o tyle jego zespół zawodzi zdecydowanie, o czym świadczą porażki z Naturą oraz z Aster Bis, którą śmiało można nazwać pogromem. Meczem kolejki było bez wątpienia starcie Valentino z Zajazdem Biesiada i trzeba przyznać, że ci widzowie, którzy liczyli na duże emocje nie zawiedli się na pewno. Początek należał do zespołu Zajazdu Biesiada, który w 8 minucie po golach Stanisława Anioła, Karola Karólaka i dwóch trafieniach Michała Skiby prowadził różnicą, aż czterech goli. Mało kto w tym momencie spodziewał się, chyba że drużynę Valentino będzie stać na odrobienie strat raczej większość spodziewała się po tak mocnym początku ich pogromu.

Tymczasem piłkarze Valentino zaskoczyli wszystkich obserwatorów meczu, ponieważ potrzebowali zaledwie czterech minut na doprowadzenie do remisu po golach Tomasza Walentyna, Jarosława Legeżyńskiego i dwóch trafieniach Michała Rzeźnika. Mało tego nie tylko zdołali doprowadzić do remisu, ale wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie po kolejnych golach Michała Rzeźnika oraz Tomasza Walentyna. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdążył zdobyć dla Zajazdu Mateusz Obidziński i lider prowadził, ale tylko jednym golem, który zapowiadał w drugiej połowie dalsze emocje. Drugą część tak jak pierwszą lepiej rozpoczęli piłkarze Zajazdu, bo od zdobycia trzech bramek, gdzie dwa trafienia zaliczył Michał Skiba, a jedno Stanisław Anioł. Drużyna Valentino rzuciła się w kolejny pościg za korzystnym rezultatem i zdobyła siódmego gola za sprawą Roberta Gisa, lecz na niewiele to się zdało, ponieważ rywale po trafieniu Pawła Świderka ponownie odskoczyli na dwubramkową przewagę. Wprawdzie Jarosławowi Legeżyńskiemu udało się zdobyć gola kontaktowego, lecz na odrobienie strat Valentino zabrakło już czasu. Po końcowych gwizdkach sędziów oba zespoły zebrały od widzów brawa, gdyż bez wątpienia był to najlepszy mecz w tegorocznych rozgrywkach.

Po IV kolejkach na prowadzeniu znajduje się zespół Zajazdu Biesiada, który na swoim koncie zgromadził 18 punktów, czyli tyle samo co drugie Valentino i trzecia Natura Bełżec. W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Sebastian Brytan z Agrotex Łaszczów, ale jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami jest minimalna. Zapraszamy na stronę internetową organizatorów rozgrywek tss.tomaszow.info, gdzie można zapoznać się z aktualnymi informacjami i statystykami dotyczącymi „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm”.

Zajazd Biesiada-Valentino 9:8
Bramki: Skiba x 4, Anioł x 2, Karolak, Obidziński, Świderek – Rzeźnik x 3, Legeżyński x 2, Walentyn x 2, Gis

Agrotex Łaszczów-Aster Bis 2:17
Bramki: Brytan x 2 – Świderek x 7 , Miszczyszyn x 3, Bartecki x 2, Kobiałka x 2, Krupa x 2, Cywka

Aster Bis-Zajazd Biesiada 2:10
Bramki: Bartecki, Miszczyszyn – Anioł x 3, Skiba x 3, Karolak, Lewicki, Obidziński, Świderek