Zagrali dla Marcelka Hałasy (filmy z koncertu)

W sobotę 29 lutego na deskach sceny Tomaszowskiego Domu Kultury odbył sie koncert charytatywny na rzecz Marcela Hałasy podopiecznego Fundacji Parasol Roztocza, który urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży. Prawie cztery miesiące swojego życia spędził w szpitalu, początkowo walcząc o życie. Pierwszy zabieg ratujący wzrok, przeszedł mając zaledwie 2 miesiące.

Chłopiec choruje na niedoczynność tarczycy, wiotkość krtani, padaczkę lekooporną. Ma zdiagnozowane dodatkowo hypoplazję nerwu wzrokowego i kurczowe porażenie czterokończynowe (rodzaj Mózgowego Porażenia Dziecięcego). Do tej pory przeszedł 3 zabiegi ratujące wzrok. Wymaga również intensywnej rehabilitacji neurologicznej, neurologopedycznej i terapii wzroku. Najlepsze efekty przynosi rehabilitacja wielozmysłowa, która powinna być  powtarzana przynajmniej 5-6 razy w roku. Niestety koszt takiego dwutygodniowego turnusu, wynosi około 5000 zł.

Marcel potrzebuje również wózka, pionizatora, specjalnego siedziska, które niestety nie są w pełni refundowane, jak również drobnego sprzętu do rehabilitacji domowej, który jest drogi a nie jest refundowany.

Podczas sobotniego koncertu wystąpiły dwa zespoły HIGH HEAD z Tomaszowa Lubelskiego oraz AGRESIVA69. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta i okolic, czego dowodem jest zebrana kwota ponad 7 tyś zł.  

Naszego serwisu również nie zabrakło podczas wspomnianego koncertu. Zachęcamy do obejrzenia materiałów filmowych, które zamieszczamy poniżej. 

foto: Fundacja Parasol Roztocza