Zaczynają od Maratonu.

Siatkarki Tomasovii rozpoczęły już przygotowania do rywalizacji w sezonie 2018/2019 w II lidze. Pierwsze zajęcia odbyły się 1 sierpnia, a kilka dni wcześniej poznaliśmy zarówno terminarz, jak i drużyny, z którymi przyjdzie im się mierzyć w nadchodzących rozgrywkach.

Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego zostają w grupie IV, która w najbliższym sezonie będzie liczyć 10 zespołów. Rywalami TKS-u będą: San-Pajda Jarosław, AZS UMCS Lublin, Marba Sędziszów Małopolski, Silesia Volley MSK Mysłowice, Sokół Radzionków, Pogoń Proszowice, Halemba Ruda Śląska, Maraton Krzeszowice oraz SMS PZPS II Szczyrk. Widzimy zatem kilka nowych zespołów w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami, zwłaszcza ze Śląska.

– Trudno na razie cokolwiek o nich powiedzieć. Składy ulegają zmianie, a poza tym przed nami dopiero towarzyskie turnieje i mecze, po których będzie można coś więcej wywnioskować. W określeniu siły tych zespołów na pewno pomogą pierwsze ligowe spotkania, gdy wszystkie z nich „wejdą” w sezon. Grupa raczej będzie mocna, nie widzę tutaj łatwych przeciwników, trzeba będzie nastawić się na mocną pracę. Dużo jest zespołów ze Śląska, a to oznacza, że czeka nas wiele długich wyjazdów po 400 kilometrów i więcej. To żadna nowość dla nas, bo od wielu lat jesteśmy do tego przyzwyczajeni, że zawsze mamy do wszystkich najdalej. Na chwilę obecną chyba faworytem wydaje się San-Pajda Jarosław, ściągnęli bardzo dobrą libero z Wisły Warszawa, poza tym są tam fundusze nieosiągalne dla innych ekip, a  dziewczyny grają ze sobą od wielu lat. Jeśli chodzi o mój zespół to na pewno nie będziemy kopciuszkiem, zamierzamy mocno pracować, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i kto wie, może uda nam się powtórzyć wynik z tamtego sezonu lub nawet go poprawić – ocenił trener Stanisław Kaniewski.

Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował również terminarz dla rozgrywek, w których będą występować tomaszowianki. Inauguracja rundy zasadniczej sezonu 2018/2019 II ligi grupy IV nastąpi 29 września, a pierwszym przeciwnikiem Tomasovii będzie beniaminek – Maraton Krzeszowice. Spotkanie odbędzie się w hali Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, gdzie swoje domowe potyczki rozgrywają „niebiesko-białe”. Nie zmienia się również formuła rozgrywek – faza zasadnicza potrwa do 2 lutego, po czym odbędą się play-offy. Zespoły z miejsc 1-8 będą rywalizować między sobą do trzech zwycięstw, po czym w kolejnych rundach powalczą zwycięzcy poszczególnych starć. Play-offy mają się zakończyć do końca marca. Najgorsza drużyna rozgrywek zostanie zdegradowana do niższej ligi.

Kamil Kmieć

 

źr. Rewizje Tomaszowskie