Zabrała znajomemu auto i uderzyła w latarnię. Była nietrzeźwa i poszukiwana

23-latka Nowy Rok rozpoczęła uderzając BMW w latarnię. Młoda kobieta odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Dodatkowo okazała się osobą poszukiwaną za przestępstwa narkotykowe. Najbliższe 7 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W Nowy Rok po godzinie 4:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kościelnej w Tomaszowie Lub. auto uderzyło w latarnię.

Policjanci na miejscu nie zastali kierowcy, jedynie samochód porzucony na środku ulicy „wbity” w uliczną latarnię. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że samochodem kierowała 23-letnia mieszkanka pow. hrubieszowskiego. Kobieta bez wiedzy i zgody znajomego z którym spędzała sylwestra, wykorzystując jego nieuwagę o 4 nad ranem zabrała jego samochód i odjechała. Jazdę zakończyła na ulicznej latarni, po czym wróciła do mieszkania znajomego na piechotę i poszła spać. W organizmie miała 2 promile alkoholu i nie posiadała uprawnień do kierowania. Dodatkowo wyszło na jaw, że jest osobą poszukiwaną do odbycia 7 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

23-latka usłyszał dziś zarzuty do których się przyznała. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski