Zaatakował współpasażera nożem, został zatrzymany

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który podczas jazdy kursowym autokarem na trasie Kolomyja-Poznań zaatakował jednego z pasażerów nożem. W chwili zdarzenia miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 50 latek trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Tarnawatka Tartak. Wracający do domu po  służbie policjant z tomaszowskiej komendy zauważył wybiegającego na ulicę mężczynę. Ten wzywał pomocy , miał zakrwawioną rękę. Kiedy policjant zatrzymał się obcokrajowiec zaczął  chaotycznie  tłumaczyć co się  stało. Z  jego relacji wynikało, że  potrzebna jest pomoc lekarska . Funkcjonariusz natychmiast powiadomił  dyżurnego tomaszowskiej  komendy, który wezwał karetkę.

Jak ustalili  policjanci  jeden z mężczyzn  podróżujący autokarem  relacji Kolomyja-Poznań  spał . W pewnym momencie  zerwał się z siedzenia i zaatakował innego pasażera nożem. Na szczęście mężczyzna został  szybko obezwładniony. Podczas próby obezwładniania napastnika  obrażenia odniosły  jeszcze dwie osoby. Na szczęście żadnej z pokrzywdzonych osób nie grozi niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

50-latek podróżował sam. Sprawca tłumaczył się, że nie wie dlaczego to zrobił, był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w areszcie. Zostały również przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchani świadkowie znajdujący się w autokarze.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski