Z dziećmi o bezpieczeństwie

68-94077Blisko 50 spotkań z dziećmi w przedszkolach i szkołach przeprowadzili tomaszowscy policjanci. Spotkania odbyły się na terenie całego powiatu. Tematami tych prelekcji było przede wszystkim „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci poruszali również ważne tematy takie jak „Obcy-niebezpieczny”, „Jak zachować się w przypadku agresywnego psa”, ”Niebezpieczne sytuacje w życiu codziennym”.

Przewodnik psa przybliżył dzieciom zachowanie się podczas spotkania z nieznajomym psem. Uświadomił im jak może zachować się pies, jeżeli zbyt ufnie dzieci będą zachowywać się w stosunku do niego. Opowiedział uczniom i przedszkolakom o swojej codziennej pracy, na czym polega służba pieska w policji.

Na spotkaniach w szkołach i przedszkolach był przedstawiony temat „Obcy niebezpieczny”, „Niebezpieczne sytuacje w życiu codziennym”, policjanci omówili  jak zachować się jeżeli dziecko jest samo w domu lub na podwórku min. jak rozmawiać z osobami, których nie znamy, że nie wolno otwierać drzwi nikomu gdy jesteśmy sami w domu itp. Dzieci na spotkaniach zadawały dużo pytań związanych z praca policjanta i nie tylko.

źr. lubelska.policja.gov.pl