XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego

Gmina Rachanie zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej XXI Powiatowego Święta Sportu, które w dniu 21 lipca 2019 r. odbyło się na stadionie miejskim w Łaszczowie. Przybyłych gości powitała Aleksandra Pietrasz Burmistrz Łaszczowa. W Święcie udział wzięli Józef Poterucha- wiceprzewodniczący Rady Głównej Zrzeszenia LZS, Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, Adam Piasecki Przewodniczący Rady Powiatu, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Klasyfikacja drużynowa :

I miejsce- Gmina Rachanie 291 pkt.

II miejsce- Gmina Ulhówek 289 pkt.

III miejsce- Gmina Tyszowce 263 pkt.

IV miejsce- Gmina Łaszczów 191 pkt.

V miejsce- Gmina Jarczów 177 pkt.

VI miejsce—Gmina Telatyn 174 pkt.

VII miejsce- Gmina Bełzec 173 pkt.

VIII miejsce gminy Krynice i Lubycza Król- po 15 pkt.

Wyniki konkurencji indywidualnych i drużynowych:

  1. Bieg dziewcząt 1 okrążenie rocznik 2004 i młodsze
    I. Natalia Sobka                 – Ulhówek
    II.  Julia Gajda                                   – Ulhówek
    III. Wiktoria Mazurek                              – Tyszowce
  2. Bieg kobiet 1 okrążenie rocznik 2003 i starsze
    I. Wiktoria Rachańska                 – Jarczów
    II.  Ewa Wiatrzyk                             – Łaszczów
    III. Żaneta Smutniak                            – Ulhówek
  3. Bieg chłopców 1 okrążenie 2004 i młodsi
    I. Kacper Tama                 – Łaszczów
    II.  Kacper Szpet                    – Łaszczów
    III. Marek Mielniczuk                         – Ulhówek
  4. Bieg mężczyzn 1 okrążenia rocznik 2003 i starsi
    I. Robert Wiatrzyk                 – Łaszczów
    II.  Maciej Skalski                 – Jarczów
    III. Ostap Miszczuk                             – Tyszowce
  5. Rzut lotką do tarczy dziewcząt rocznik 2002 i młodsze
    I. Klaudia Safryn                 – Telatyn
    II.  Gabriela Ozimek                                – Ulhówek
    III. Dominika Jaroni                   – Tyszowce
  6. Rzut lotką do tarczy chłopców rocznik 2002 i młodsi
    I. Kacper Tama                                 – Łaszczów
    II.  Gabriel Szymczuk                            – Ulhówek
    III. Mateusz Matwiejczuk                – Telatyn
  7. Rzut lotką do tarczy kobiet rocznik 2001 i starsze
    I. Jagoda Sobstyl Bartosik – Bełżec
    II.  Renata Kusiak                 – Rachanie
    III. Wiktoria Rachańska                          – Jarczów
  8. Rzut lotką do tarczy mężczyzn rocznik 2001 i starsi
    I. Radosław Miedziak                 – Rachanie
    II.  Kazimierz Tucki                     – Łaszczów
    III. Henryk Szaruga                                – Telatyn
  9. Konkurs siłacza – Wyciskanie odważnika 17,5 kg – kat wagowa do 85 kg. – rocznik 2000 i starsi
    I. Marcin Kowalczuk – Tyszowce
    II.   Paweł Buczkowski                 –  Ulhówek
    III.  Krzysztof Kawka  Łaszczów
  10. Konkurs siłacza – Wyciskanie odważnika 17,5 kg – kat. wagowa pow.85 kg – rocznik 2000 i starsi
    I. Janusz Zarębski                – Tyszowce
    II.  Fryderyk Cielica  – Ulhówek
    III. Damian Suszyński                 – Jarczów
  11. Przerzucanie opony traktorowej rocznik 2000 i starsi
    I. Adrian Albin                 – Ulhówek
    II.  Szymon Rajtak   – Rachanie
    III. Łukasz Teterycz                – Ulhówek
  12. Piłka nożna mężczyzn
    I. Tyszowce
    II. Telatyn
    III.  Bełżec
    IV.  Lubycza Królewska
  13. Piłka nożna kobiet
    I. Rachanie
    II. Ulhówek
    III.  Łaszczów
    IV.  Krynice
  14. Piłka siatkowa mężczyzn
    I. Telatyn
    II. Ulhówek
    III.  Tyszowce
    IV.  Bełżec
  15. Piłka siatkowa kobiet
    I. Rachanie
    II. Telatyn
    III.   Ulhówek
    IV.  Jarczów
  1. Przeciąganie liny kobiet rocznik 2001 i starsze
    I. Tyszowce
    II. Ulhówek
    III.  Telatyn
  2. Bełżec, Jarczów, Rachanie
  3. Przeciąganie liny mężczyzn rocznik 2001 i starsi
    I. Rachanie
    II. Jarczów
    III.  Ulhówek
  4. Bełżec, Łaszczów, Tyszowce
  5. Przenoszenie worków z piaskiem rocznik 2001 i starsi
    I. Rachanie
    II.   Ulhówek
    III.  Tyszowce
  6. Trójbój Kobiet rocznik 2001 i starsze
    I. Tyszowce
    II. Telatyn
    III.  Bełżec20. Trójbój władz samorządowych
    I.    Tyszowce
    II.   Bełżec
    III.  Rachanie
  7. Wędkarstwo spławikowe
  8. Mariusz Natyna – Bełżec
  9. Janusz Skowronek – Bełżec

III. Edward Baj                 – Rachanie

źr. Powiat Tomaszowski