XII Gala Wyróżnienia ,,Srebrny Gryf”

4 czerwca 2017 r. w Centrum Edukacyjno- Kongresowym KUL w Tomaszowie Lubelskim odbyła się XII Gala Wyróżnienia ,,Srebrny Gryf” Powiatu Tomaszowskiego. Wyróżnienie Srebrny Gryf zostało ustanowione uchwałą Rady Powiatu w grudniu 2004 roku. Jego głównym celem jest uhonorowanie i wskazanie firm i organizacji oraz osób, które swoją przedsiębiorczością i kreatywnością wpływają na rozwój gospodarczy Powiatu Tomaszowskiego.

W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe Powiatu Tomaszowskiego: Przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Chrastina,  Starosta Jan Kowalczyk, Wicestarosta Jerzy Wereszczak, radni powiatu, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, fundacji i jednostek organizacyjnych Powiatu Tomaszowskiego. Laureatami tegorocznej edycji wyróżnienia Srebrny Gryf zostali uhonorowani :

Gospodarstwo Rybackie ,,Bełżec” państwa Anny Kuśmierczak- Kuceł, Antoniego i Ireneusza Kuśmierczaków  za osiągnięcia  łączenia hodowli ryb z prowadzeniem działalności gastronomicznej i bazy wędkarskiej. Firma rodzinna państwa Kuśmierczaków rozpoczęła działalność w latach 60-ych.  Od 1988 r. funkcjonuje Łowisko Zatyle,   w 2015 r. powstał obiekt gastronomiczny ,,Karpiówka” w Bełżcu. Gospodarstwo Rybackie aktywnie korzysta z dostępnych funduszy unijnych.

Tom- net PPHU Koper Jan  za osiągnięcia w rozwoju usług telekomunikacyjnych i sieci światłowodowej na terenie powiatu tomaszowskiego. Firma rodzinna PPHU Koper Jan powstała w 2002 r. w Rogóźnie i rozpoczęła działalność od oferty dostępu do internetu drogą radiową. Obecnie świadczy usługi serwisu sprzętu komputerowego , monitoringu, reklamy. Zapewnia dostęp do szybkiego internetu, telefonu, telewizji cyfrowej klientom indywidualnym, firmom i instytucjom działającym na terenie powiatu oraz powiatów sąsiednich. Firma realizuje projekty unijne, rozwija sieć internetu szerokopasmowego- FTTH na terenie powiatu tomaszowskiego.

XII Galę prowadził Józef Marynicz- Dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim. Ofertę Krajowego Funduszu Szkoleniowego przedstawiła Alicja Gozdek- Kierownik Działu Usług Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Lubelskim. Część artystyczną przedstawili ,,Hetmańscy Sarmaci”. Patronem medialnym XII Gali była ,,Kronika Tygodnia”.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

źr. Powiat Tomaszowski