Wywalczyli tytuł najlepszej pary patrolowej woj. lubelskiego

Znamy zwycięzców wojewódzkich eliminacji zawodów policjantów prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”. I miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie post. Kamil Dybkowski i post. Grzegorz Dorosz. Laureaci I i II miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIV finału w Szkole Policji w Słupsku.

Służba patrolowo – interwencyjna to służba trudna, ale zarazem przynosząca wiele satysfakcji. Policjanci w trakcie wykonywania swoich zadań podejmują szereg różnych interwencji. Dotyczą one udzielania porady mieszkańcom, zatrzymywania sprawców przestępstw i wykroczeń, czy też udzielenia pomocy poszkodowanym. Ich wiedza i wyszkolenie, a co za tym idzie profesjonalizm mają niebagatelny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Udział w takim konkursie to też, zatem pewna forma doskonalenia umiejętności wykorzystywanych podczas codziennej służby.

Przypomnijmy, że w zawodach brali udział funkcjonariusze, którzy pełnią służbę patrolowo – interwencyjną w swoich jednostkach i przeszli eliminacje na etapie powiatowym.

Zawody rozpoczęły się wczoraj na terenie obiektów szkoleniowych przy ul. Grenadierów. Tam policjanci przystąpili do testu wiedzy. Następnie rozegrali konkurencję z technik obezwładniania osób. Na policyjnej strzelnicy sędziowie oceniali ich umiejętności strzeleckie.

Emocji nie zabrakło również dziś. Policjanci pokonywali policyjny tor przeszkód, była także dynamiczna jazda samochodem.

Znamy już zwycięzców. Tytuł „Patrolu Roku 2017”  należy do post. Kamila Dybkowskiego i post. Grzegorza Dorosza  z Komendy Miejskiej Policji  w Lublinie. 

II miejsce zajęli: sierż. szt. Ryszard Łos i post. Piotr Joniec z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim

III miejsce: st. sierż. Mirosław Kasprzak i st. sierż. Karol Łukasiak z Komendy powiatowej Policji w Rykach 

Nagrody ufundował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Laureaci I i II miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIV finału zawodów w Szkole Policji w Słupsku.

Zobacz więcej zdjęć z wojewódzkich eliminacji zawodów policjantów prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”.

źr. KPP Tomaszów Lubelski