Wywalczony punkt. Kryształ Werbkowice – Tomasovia 1:1

W ramach szóstej kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi piłkarze Tomasovii w niedzielne popołudnie rozegrali spotkanie ligowe w Werbkowicach, gdzie czekał ich pojedynek z miejscowym Kryształem. Mecz zakończył się rezultatem remisowym 1:1 i z przebiegu wydarzeń na boisku jest to wynik jak najbardziej sprawiedliwy. 

 

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando tomaszowian, którzy w tej części gry stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia goli. Pierwsza z nich miała miejsce w 12 min, kiedy to Bartłomiej Sienkiewicz dośrodkował futbolówkę z lewego skrzydła wprost na głowę Damiana Szuty, lecz piłka po jego uderzeniu poszybowała nad bramką gospodarzy. Siedem minut później, a więc w 19 min kolejna bardzo dobra okazja tomaszowian, po której oko w oko z golkiperem gospodarzy Patrykiem Rojkiem znalazł się Bartłomiej Sienkiewicz, jednak z tego pojedynku wyszedł były bramkarz m.in. Tomasovii. Swoją przewagę w tej części gry „niebiesko-biali” udokumentowali w 23 min. Patryk Słotwiński wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, gdzie był Oskar Białek, który po uderzeniu głową umieścił piłkę w bramce Kryształu. Gdy stopery wskazywały 33 min miała miejsce kolejna znakomita okazja podopiecznych trenera Bohdana Bławackiego, po której powinno być 2:0, lecz po strzale Damiana Szuty piłka, zamiast wpaść do bramki, obiła zaledwie słupek. 

 

Podczas drugiej połowy role na boisku się odwróciły i to podopieczni trenera Piotra Wełcza przejęli inicjatywę i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia goli. W 58 min był już remis, kiedy to po bardzo szybkiej i wręcz wzorowej kontrze  Karola Krawczyka pokonał inny były zawodnik tomaszowian Damian Karwacki. Mimo przewagi gospodarzy podczas drugiej części gry również i tomaszowianie mogli się pokusić o zdobycz bramkową, ponieważ w 66 min w dobrej okazji znalazł się Damian Szuta, ale jego uderzenie zdołał wybronić Patryk Rojek. Ostatecznie po ciekawym w sumie  meczu walki, wczorajszy pojedynek zakończył się rezultatem remisowym, który nie krzywdzi żadnej ze stron. 

 

Kryształ Werbkowice – Tomasovia 1:1 (1:0)

bramki: Karwacki 58′ – Białek 23′

 

Tomasovia: 99. Krawczyk – 16. Pleskacz, 2. Łuczkowski, 3. Duda, 9. Orzechowski – 14. Sienkiewicz (8. Paduk 67′), 15. Krosman (5. Błajda 61′), 6. Słotwiński (4. Yavorskyi 79), 18. Szuta, 10. Lasota – 11. Białek (7. Kurzępa 75′)

 

Żółte kartki: Niewiński – Krawczyk, Błajda

 

Sędzia: Sylwester Wuczko (główny), Mateusz Pizoń i Radosław Śliwka (asystenci) – KS Lublin

 

Widzów: 200