Wysiłek wart złota!

Kinga Mosór z Klubu Karate Tradycyjnego Tomaszów Lubelski zdobywczynią Pucharu Świata Dzieci w kata indywidualnym. W mistrzostwach w Kanadzie podopieczna Roberta Łója wywalczyła też wspólnie z Szymonem Bęczkowskim z KKT KOBU Wrocław brąz w improwizowanej walce, czyli en-bu.

 

Szkoleniowiec dwukrotnej medalistki spodziewał się dobrego występu swojej podopiecznej, ale o złocie nawet nie marzył.

 – Kinga ma już swoją renomę i jest cenioną zawodniczką, więc po cichu liczyliśmy na podium, ale zwycięstwo wydawało się być poza zasięgiem. Tymczasem po bardzo ciężkich walkach udało się stanąć na najwyższym podium. A było tym bardziej trudno, że Kinga, która ma zielony pas, rywalizowała z posiadaczkami pasa niebieskiego – wyjaśnia uradowany sensei Robert Łój. – Kingę prowadzę już ponad trzy lata. Uczestniczy w programie „Sportowy Talent” i jak widać, są tego efekty.  

Sukces młodej zawodniczki cieszy tym bardziej, że wymagał poświęcenia ze strony wielu osób.

 – Podjęcie decyzji o wyjeździe Kingi na Puchar Świata w Kanadzie stanowiło dla nas prawdziwe wyzwanie, ponieważ wiązało się z ogromnymi kosztami. Zdecydowałem się nawet na zbiórkę pieniędzy za pomocą jednego z portali, za pośrednictwem którego wsparła nas także rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki. Dzięki temu udało się zebrać potrzebną kwotę, która pozwoliła Kindze polecieć do Kanady i wystartować w tak ważnych dla niej zawodach. Córka jest ambitną dziewczyną, a treningi karate to dla niej prawdziwa pasja. Tym większa więc radość ze zdobytych medali – powiedział „Kronice Tygodnia” tata Kingi Mosór.

Warto zauważyć, że zawodniczka, którą szkolą sensei Robert Łój i sensei Artur Łój, ma już na swoim koncie trzecie miejsce we wcześniejszym Pucharze Świata Dzieci, który odbywał się w 2016 roku w Krakowie.

Wkrótce okaże się natomiast, czy Kinga Mosór powalczy o medale grudniowych mistrzostw Europy w Słowenii. Miejmy nadzieję, że i w tym przypadku uda się zapewnić środki na wyjazd.

Na co dzień 12-latka jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

tomt

 

źr. Kronika Tygodnia / fot. KKT Tomaszów Lub.