Wyścig Tour de Pologne przejechał przez drogi powiatu i Tomaszów Lubelski. (fotorelacja)

W niedzielę 31 lipca odbył się II etap 79. wyścigu Tour de Pologne, którego trasa wiodła przez m.in. drogi malowniczego Roztocza w tym też przez kilka miejscowości powiatu tomaszowskiego, jak i przez nasze miasto. Na starcie tego etapu, który miał miejsce w Chełmie, stawiło się 159 kolarzy, którzy mieli do pokonania w sumie 205.6 km, a meta została wyznaczona w Zamościu. Na trasie wyznaczone były jak zwykle premie, z czego dwie w naszym powiecie. Pierwsza premia górska została usytuowana w miejscowości Sabaudia, gdzie najszybszy okazał się Piotr Brożyna, natomiast druga premia tym razem lotna wyznaczona została w Tomaszowie Lubelskim przy Urzędzie Miasta. Tutaj najszybszy okazał się Belg Jasper De Buyst, który wyprzedził Patryka Stosza z Polski i Norwega Jonasa Abrahamsena.  Najszybciej linię mety w Zamościu przekroczył Gerben Thijjsen z Belgi, drugi był Pascal Ackerman z Niemiec, a najniższe miejsce na podium zajął Jonathan Milan z Włoch.

Wracając na nasze podwórko, warto wspomnieć, że na tomaszowskim Rynku odbył się piknik w oczekiwaniu na kolarzy, gdzie o oprawę muzyczną zadbali Orkiestra Strażacka i Kapela Tomaszowska. I właśnie ze wspomnianego pikniku na Rynku i przejazdu kolarzy prezentujemy fotorelację.