Wypadki z udziałem motocyklistów

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, do jakich doszło wczoraj na terenie powiatu. Niestety, jeden z nich okazał się prawdopodobnie nieszczęśliwym wypadkiem. 81-letni kierujący jednośladem pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł na miejscu. W drugim przypadku 25-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Tuż po godz. 12:00 w miejscowości Wojciechówka, gm. Tyszowce kierujący jednośladem marki Romet, 81-latek z Warszawy z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, na skutek czego prowadzony przez niego pojazd przewrócił się. Na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia. Niestety, pomimo przeprowadzonej na miejscu reanimacji mężczyzna zmarł.

Kilka godzin później w miejscowości Kunki, gm. Susiec kierujący motocyklem marki Suzuki, 25-letni mieszkaniec tej gminy nie dostosował prędkości jazdy, do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność i większą uwagę na drodze.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski