Wypadki w gm. Tyszowce

Do trzech wypadków drogowych doszło wczorajszego dnia na terenie gminy Tyszowce. Mundurowi wyjaśniają okoliczności,w jakich doszło do tych zdarzeń. Ponadto zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali 5 uprawnień do kierowania.

Po godzinie 10 dyżurny dostał zgłoszenie, że w Tyszowcach na ulicy Wielkiej, doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Przybyły na miejsce patrol Policji ustalił, że jadący oplem  78-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka  mieszkańcowi gm. Dołhobyczów poruszającemu się samochodem m-ki Daewoo i doprowadził do czołowego zderzenia.  Kierujący daewoo został przewieziony do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Zaraz po godz. 13.00 samochód ciężarowy m-ki VW  jadący ul. Zamojską w Zamłyniu, chciał skręcić w lewo i najprawdopodobniej nie włączył kierunkowskazu. W momencie kiedy zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, jadący z tyłu chrysler chcąc uniknąć zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. Tym sposobem oba pojazdy znalazły się w rowie. Chryslerem jechał 36- latek, a volkswagenem 45-latek, który został przewieziony do szpitala z obrażeniami. Kierowcy byli trzeźwi.

Z kolei w  miejscowości Wakijów, kierujący volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku zjechał na pobocze i uderzył w wystający korzeń drzewa. Do szpitala karetka przywiozła dwóch mężczyzn, którzy brali udział w wypadku. Jak ustalili policjanci, 19-latek, razem z 21- letnim kolegą po zakrapianej alkoholem imprezie postanowili, że wrócą samochodem do domu. Jak wynika z relacji młodszego z nich, w miejscowości Wronowice  przed samochodem przebiegły sarny, co zmusiło  do ostrego hamowania i wjechania do rowu. Mężczyźni uznali, że dalszą drogę do domu przejdą pieszo. Jednak gdy dotarli do domu 21-latka, źle się poczuli. Wezwano wtedy karetkę. Obaj byli pod widocznym działaniem alkoholu. Obaj  mieli ponad promil w organizmie. Dodatkowo od obu została pobrana krew do badań.

Ponadto na terenie naszego powiatu zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy już o 7 rano, 48-letni mieszkaniec  gm. Ulhówek, jadąc mercedesem miał 0,8 promila i został zatrzymany w miejscowości Hubinek.

Drugiego z mężczyzn Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali w Lubyczy Królewskiej za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 39 km/h. 42- letni obywatel Ukrainy  wydmuchał ponad dwa promile, jechał landroverem.

źr. KPP Tomaszów Lubelski