Wypadki przy obróbce i wycince drzew

Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do dwóch groźnych wypadków. W pierwszym wypadku ścięte drzewo upadając uderzyło 88-letniego mężczyznę, który w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Drugi mężczyzna pracując na pile stołowej potknął się i obciął sobie dwa palce. 51-latek został przewieziony do szpitala w Zamościu.

Ruszyły prace przy cięciu i wycinkach drzew. Często zapominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy pracach związanych z wycinką i obróbką drzewa. Tak, też było w gm. Susiec, gdzie 88-letni mężczyzna poprosił pilarza, aby ten wyciął jego drzewo. W trakcie prac, starszy mężczyzna, nie zdążył odejść i upadające drzewo z całym impetem uderzył go konarem. Mężczyzna ze złamaniami został przewieziony do szpitala. Pilarz i poszkodowany byli trzeźwi.

    Do następnego wypadku doszło w gm. Łaszczów. Tutaj 51-letni mężczyzna ciął sobie drzewo na pilarce stołowej, w pewnym momencie coś rozproszyło jego uwagę i zachwiał się i jego ręka ześliznęła się wprost pod pracującą piłę. Mężczyzna stracił dwa palce, karetką został przewieziony do szpitala w Zamościu. W tym wypadku również nie została zachowana szczególna ostrożność, gdyż przed pracą z piłą 51-latek spożywał alkohol, miał prawie 1.5 promila.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski / fot: Poznań Nasze Miasto