Wypadki na drogach powiatu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Jeziernia. Z miejsca zdarzenia karetka zabrała 6-letniego chłopca do szpitala. Po zbadaniu dziecko zostało wypisane do domu. Żadnemu z uczestników kolizji nic się nie stało. Obaj kierujący byli trzeźwi. Ponadto wczoraj w powiecie tomaszowskim były jeszcze 3 zdarzenia drogowe. Na szczęście żadnemu z uczestników nic poważnego się nie stało.

Wczoraj na krajowej 17 kierujący oplem astra nie zachował należytej ostrożności jadąc na prostym odcinku drogi i wjechał w tył stojącego  opla vivaro.  Kierujący vivaro chcąc skręcić w lewo z krajowej 17-stki zatrzymał się na środku jezdni i przepuszczał nadjeżdżające z naprzeciwka samochody. 31-latek jadący oplem astrą z niewiadomych przyczyn wjechał w tył dostawczego pojazdu. W osobówce oprócz kierującego był jego syn, który ze względu na wiek został zabrany do szpitala, ale po przebadaniu przez lekarza, rodzice mogli 6-latka zabrać do domu. Obywatel Ukrainy, kierujący oplem vivaro jak i kierujący astrą był trzeźwy. Oprócz rozbitych samochodów nikomu nic się nie stało.

   Ponadto wczoraj w powiecie tomaszowskim były jeszcze 4 zdarzenia drogowe. W Tomaszowie na ul. Piłsudskiego, w samo południe, jadąca rowerem tą ulicą potrąciła na oznakowanym przejściu 56-letnią mieszkankę gm. Tarnawatka. 64-letnia rowerzystka mieszkanka gm. Tomaszów i piesza były trzeźwe. Poszkodowana została przewieziona do szpitala gdzie decyzją lekarza została na obserwacji ze względu na uraz głowy. Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu będą teraz wyjaśniać w jaki sposób doszło do tego zdarzenia.

Po godzinie 18 dyżurny dostał informację, że w miejscowości Krynice doszło do wypadku. Na miejsce został wysłany patrol, który zastał kierującego ciągnikiem John Deere wraz z zaczepionym opryskiwaczem. 54-letni mieszkaniec tomaszowskiej gminy wyjaśnił, iż jadąc ciągnikiem poczuł nagle uderzenie z tyłu w opryskiwacz, jednakże sprawca nie zatrzymał się i próbował odjechać. Wówczas zgłaszający zmusił kierującego do zatrzymania. Osobowym renaultem jechał mieszkaniec gm. Łabunie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 55-latek ma ponad 2,5 promila.  Na miejscu policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Teraz odpowie przed sądem za jazdę po pijaku i spowodowanie kolizji.

Również wczoraj przed 19 w miejscowości Grabowica, jadąca rowerem po niewłaściwej stronie drogi 8-latka zjeżdżając do środka jedni zjechała wprost pod nadjeżdżający z tyłu volkswagen. Kierująca samochodem osobowym próbowała ominąć dziewczynkę i sama zjechała na pobocze. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała dziewczynkę do szpitala, gdzie została na obserwacji.

Policjanci apelują do rodziców, aby Ci zwrócili szczególna uwagę na swoje dzieci. Ładna pogada zachęca do jazdy rowerem, jednakże dzieci mogą dopiero same jeździć po ulicy mając kartę rowerową. Jeżeli nie maja takiego dokumentu to mogą poruszać się po drodze publicznej tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski