Wypadki drogowe w powiecie tomaszowskim

W ostatni weekend w powiecie tomaszowskim doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce w Suścu, gdzie kierujący chevroletem na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi. Z kolei w m. Budy 46-letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki Fiat.

W  piątek około godz. 13:00 w Suścu na skrzyżowaniu ulic Tomaszowskiej i drogą prowadzącą do miejscowości Huta Szumy doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym m-ki Chevrolet 71-latek z Tomaszowa Lubelskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Audi kierowanym przez mieszkańca gminy Susiec. W wyniku wypadku ogólnych obrażeń ciała doznały pasażerki pojazdu m-ki Chevrolet w wieku 71 i 81-lat. Starsze kobiety zostały przewiezione do szpitala w Tomaszowie Lubelskim.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę około godziny 7:20 w miejscowości Budy na drodze krajowej nr 17. Kierujący samochodem marki Volkswagen Sharan,  46-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadący samochodem m-ki Fita Seicento, którym kierowała  19-letnia mieszkanka gminy Tarnawatka. W wyniku zdarzenia kierująca  fiatem doznała poważnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Zamościu.

W obu zdarzeniach kierujący pojazdami byli trzeźwi. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tych zdarzeń drogowych.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski