Wypadek zakończony dachowaniem. Sprawca stracił prawo jazdy.(film)

21-letni kierujący Audi stracił prawo jazdy po tym, jak wyjeżdżając z parkingu przy ul. Królewskiej w Tomaszowie Lubelskim uderzył w jadącego drogą z pierwszeństwem Volkswagena, doprowadzając do jego dachowania. Na skutek zderzenia się pojazdów, dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej. Kierujący byli trzeźwi. Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

We wtorek 2 listopada przed godziną 20:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ul. Królewskiej z ul. Kilińskiego w Tomaszowie Lubelskim doszło do zderzenia się dwóch pojazdów, z czego jeden dachował.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 21-letni mieszkaniec gm. Ulhówek kierujący Audi, wyjeżdżając z parkingu przy ul. Królewskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem jadącemu drogą z pierwszeństwem. Siła uderzenia spowodowała przewrócenie się Volkswagena na dach pojazdu. 25-letni mieszkaniec gm. Bełżec kierujący tym pojazdem oraz jego 24-letni pasażer trafili do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących, byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy.

Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że to od nas samych i od

naszych decyzji podjętych na drodze w głównej mierze zależy bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników dróg.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski