Wypadek na skrzyżowaniu

Nieostrożność była przyczyną wypadku drogowego w m. Huta Szumy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni kierowca samochodu marki Peugeot dojeżdżając do skrzyżowania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu BMW. Pojazdy zderzyły się z taką siłą, że jeden dachował na chodnik i barierki ochronne, a drugi przejechał jeszcze kilka metrów i zatrzymał się na krawężniku chodnika. Sprawca zdarzenia, jak i pasażer BMW z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godz. 16:00 w miejscowości Huta Szumy. Dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do wypadku. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali dwa porozbijane pojazdy, a przy nich kierujących.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43-letni kierujący peugeotem dojeżdżając do skrzyżowania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu BMW. W konsekwencji doszło do zderzenia się pojazdów. Uderzenie było tak duże, że pojazd marki BMW dachował na chodnik i barierki ochronne. Peugeot został obrócony i po przejechaniu jeszcze dwóch pasów ruchu w końcu zatrzymał się na krawężniku chodnika. 43-latek z Lubaczowa oraz 59-letni pasażer BMW z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. 32-letni kierowca BMW z gm. Jarosław nie odniósł obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku i apelują o rozwagę na drodze. To od nas samych w głównej mierze zależy bezpieczeństwo nasze, jak i innych użytkowników dróg.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski