Wypadek na prostym odcinku drogi

68-94189Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w miejscowości Majdan Górny. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z mercedesem. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem kierujący byli trzeźwi.

Wczoraj w godzinach rannych doszło do wypadku w Majdanie Górnym. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący volkswagenem, 56-letni mieszkaniec gminy Ulhówek, wykonywał manewr wyprzedzania. W trakcie tego manewru zderzył się z mercedesem, którym kierował 58-letni mieszkaniec gm. Tomaszów Lubelski. Kierowca busa, aby uniknąć zderzenia próbował zjechać na pobocze.

Obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala miejskiego, z ogólnymi potłuczeniami, gdzie zostali na obserwacji.  Jak wykazało badanie alkomatem mężczyźni byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują do kierowców o zachowanie rozwagi na drodze i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków ruchu.

źr. KPP w Tomaszowie Lubelskim