Wynik gorszy niż gra. Tomasovia – Polonia Przemyśl 0:2

Drugi mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy wczoraj na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej zmierzyli się z Polonią Przemyśl. Piłkarze Polonii tak jak Tomasovia jeszcze w poprzednim sezonie występowali na boiskach III ligi lubelsko-podkarpackiej, lecz ze względu na reorganizację rozgrywek podopieczni trenera Pawła Załogi musieli się pogodzić ze spadkiem do IV ligi podkarpackiej, gdzie po rundzie jesiennej zajmują odległą 16 pozycję.

Pierwsza połowa wczorajszego spotkania była bardzo wyrównana, a dominowała w niej głównie walka więc i okazji strzeleckich było z obu stron jak na lekarstwo. Tak naprawdę goście w tej części nie stworzyli sobie ani jednej sytuacji, po której mogliby zdobyć gola, natomiast nasi piłkarze mieli dwie wyborne okazje do objęcia prowadzenia, ale w obu sytuacjach Przemysław Orzechowski nie potrafił pokonać golkipera Polonii. Trzy minuty po przerwie tomaszowianie stracili pierwszego gola po rzucie rożnym wykonywanym przez przemyślan oraz błędach naszych piłkarzy w defensywie. Podopiecznym trenera Marka Sadowskiego nie brakowało okazji w drugiej połowie do wyrównania, a nawet do objęcia prowadzenia. Znakomite okazje ku temu mieli m.in. Ireneusz Baran, Przemysław Orzechowski, Krzysztof Zawiślak czy Tomasz Kłos, ale mimo dobrej gry „niebiesko-białych” wyraźnie zawiodła skuteczność. Co innego Polonia, która w 90 minucie zdobyła drugiego gola za sprawą trafienia Jakuba Głuszko i tym samym ustaliła końcowy rezultat tego pojedynku.

Następny mecz kontrolny piłkarze Tomasovii rozegrają w sobotę 4 lutego o godz. 10:00 z Kłosem Chełm. A już jutro o godz. 15:30 kolejny mecz rozegrają juniorzy starsi naszego klubu, którzy za rywali będą mieli Granicę Lubycza Królewska. Oba spotkania jutrzejsze i sobotnie rozegrane zostaną na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej.

Tomasovia – Polonia Przemyśl 0:2 (0:0)
bramki: zawodnik testowany 48′, Głuszko 90′

Tomasovia: Bartoszyk – Misztal, Smoła, Karwan, Staszczak – Karólak, Baran, Szuta, Orzechowski, Skiba – Zawiślak Na zmiany wchodzili: Maksymiak, Chuikov, Piątkowski, Nastałek, Krosman, Kłos.