Wygrana zgodnie z planem. Tomasovia – Unia Hrubieszów 4:1.

Zaległe spotkanie ligowe w ramach XIII kolejki rozegrali w dniu dzisiejszym piłkarze Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła Babiarza niestety ze względu na panującą pandemię Covid -19 przy pustych trybunach podejmowali u siebie Unię Hrubieszów, która przed dzisiejszym pojedynkiem zajmowała w ligowej tabeli 9 miejsce. Faworytem meczu byli, co nie jest jakąś nowością w obecnie trwającym sezonie tomaszowianie, jednak i tak ten mecz zapowiadał się bardzo ciekawie w końcu szkoleniowcem rywali jest dobrze znany w Tomaszowie Lubelskim Marek Sadowski. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 4:1. 

 

Środowy pojedynek miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie, dopóki piłkarze Unii mieli siły starali się dorównać kroku tomaszowianom i ku zdziwieniu można powiedzieć, że mecz miał w miarę wyrównany przebieg. Podczas tej części gry podopiecznym trenera Pawła Babiarza udało się zdobyć jednego gola. Pechowa dla przyjezdnych okazała się 13 min, kiedy to po wrzutce piłki w pole karne przez Marcina Żurawskiego futbolówkę głową wprost na głowę Patryka Dorosza zgrał Jakub Szuta, a ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do bramki. W drugiej części tomaszowianie podkręcili zdecydowanie tempo i tylko kwestią czasu były kolejne gole. Gdy boiskowy zegar wskazywał 57 min piłkę ręką zagrał w polu karnym były zawodnik Tomasovii Miłosz Turewicz i sędzia nie miał innego wyjścia, jak podyktować rzut karny. Jedenastkę na drugiego gola zamienił Marcin Żurawski. 

 

Gdy w 74 min rezultat strzałem z dystansu tuż przy słupku podwyższył Patryk Słotwiński stało się jasne, że goście o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej mogą zapomnieć, ale i oni mieli swoją chwilę radości, gdy w 82 min honorowego gola zdobył Gabriel Barszczewski. Odpowiedź „niebiesko-białych” była niemal natychmiastowa, ponieważ w 84 min faulowany w polu karnym przez Artura Szkutnika był Damian Szuta i arbiter podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla Tomasovii. Dodatkowo piłkarz Unii obejrzał żółtą kartkę, a że to była jego druga to przedwcześnie musiał udać się do swojej szatni. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany, czyli kapitan naszego zespołu Damian Szuta. 

 

Następny mecz ligowy piłkarze Tomasovii rozegrają w najbliższą sobotę 7 listopada. Nasz zespół uda się do Szczebrzeszyna, gdzie o godz. 12:00 zagra z Gryfem Gmina Zamość. 

 

Tomasovia – Unia Hrubieszów 4:1 ( 1:0)

bramki: Dorosz 13′, Żurawski 57′ (rzut karny), Słotwiński 74′, D.Szuta 84′ (rzut karny) – Barszczewski 82′

 

Tomasovia: Krawczyk – Żurawski (82′ Chudyga), Chmura, Zozulia, Baran – Skiba, Słotwiński, Dorosz (72′ Karólak), D.Szuta (88′ Kurzępa) – J.Szuta (90′ Matterazzo), Witkowski (61′ Sałamacha)

 

Żółte kartki: Słotwiński – Szkutnik, Oleszczuk – Unia

 

Czerwona kartka:  Artur Szkutnik 84′ (za drugą żółtą)

 

Sędzia: Kacper Gil – OKS Zamość

 

Widzów: Mecz bez udziału kibiców