Wygrana w zimowej scenerii. Sparta Rejowiec Fabryczny – Tomasovia 0:2

W sobotnie popołudnie ostatni mecz ligowy rozegrali piłkarze IV -ligowej Tomasovii. Nasza drużyna w ramach XV kolejki udała się do Rejowca Fabrycznego, gdzie czekał ich pojedynek z miejscową Spartą. Oba zespoły dzieli w ligowej tabeli spora odległość, ale to nie znaczyło, że naszą drużynę czekało łatwe zadanie. Dodatkowym utrudnieniem dla obu ekip były na pewno zimowe warunki pogodowe, które najwyraźniej wystraszyły miejscowych sympatyków futbolu. Ogółem ten mecz oglądała garstka widzów, a co ciekawe, większość z nich stanowili tomaszowscy kibice. W tym miejscu chcemy im podziękować zarówno za dzisiejszą obecność i wspieranie „niebiesko-białych”, jak i za całą rundę jesienną.

Jak się okazało, warto było się pofatygować do Rejowca Fabrycznego, gdzie po 15 -letniej przerwie drużyna Tomasovii pokonała Spartę 2:0. Dzięki tej wygranej i porażce Startu Krasnystaw ze Stalą w Kraśniku nasi piłkarze tracą, zaledwie jeden punkt do lidera grupy II. Gdyby dzisiaj był podział na grupę mistrzowską i spadkową, tomaszowianie zajmowaliby trzecią lokatę i traciliby do lidera Świdniczanki Świdnik trzy punkty. Bez wątpienia wiosna zapowiada się niezwykle ciekawie w kontekście walki o promocję klasę wyżej.

 

 

Sparta Rejowiec Fabryczny – Tomasovia 0:2 (0:1 )

bramki: Piatnoczka 45′, Szuta 90′

 

Tomasovia: 1. Bartoszyk – 16. Pleskacz, ( 4. Błajda 46′ ) 3. Piatnoczka, 2. Popko, 5. Avdieiev – 8. Wojtowicz, 14. Ostrovskyi ( 17. Żerucha 69′), 6. Słotwiński, 10. Smoła, 18. Szuta – 11. Drapsa

 

Żółte kartki: Piatrenka, Orysz, Bujak – Smoła, Krawczyk (z ławki rezerwowych)

 

Czerwona kartka: Patryk Orysz 49′ (za drugą żółtą)

 

Sędzia: Karol Kowalski (główny), Artur Piórkowski i Bartosz Grabowiec (asystenci) – KS Lublin

 

Widzów: 50 (większość stanowili kibice z Tomaszowa Lubelskiego)