Wpadek na krajowej 17

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wczorajszego wypadku na drodze krajowej numer 17 w Tomaszowie Lubelskim. 20-letni kierujący bmw podczas manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka 46-letnim kierującym oplem. Pomocy medycznej potrzebował 12-letni pasażer bmw, natomiast sprawca zdarzenia za rażące naruszenie przepisów stracił prawo jazdy. Kierujący byli trzeźwi.

Wczoraj po godzinie 18:00 na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z ulicą Bartłomowicza w Tomaszowie Lubelskim doszło do wypadku drogowego.

Przybyli na miejsce policjanci „drogówki” wstępnie ustalili, że kierujący bmw 20-letni mieszkaniec gminy Żory, jadąc ulicą Lwowską i chcąc skręcić w lewo w ulicę Bartłomowicza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka oplowi, którym podróżował 46-letni mieszkaniec gminy Jarczów. W wyniku zderzenia się pojazdów, 12-letni pasażer bmw wymagał pomocy medycznej i został przetransportowany karetką do szpitala.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Wynik wskazał, że byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów oraz prawo jazdy 20- letniemu sprawcy zdarzenia z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.  

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski