Wizyta uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA13 października 2016r. odwiedziła nas grupa uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ma na celu włączenie emerytów do systemu kształcenia ustawicznego, aktywizację intelektualną, psychiczną i fizyczną oraz promocję zdrowego stylu życia. Warsztaty, seminaria i wykłady stwarzają okazję do nawiązywania nowych przyjaźni i rozwinięcia kontaktów towarzyskich. Podczas spotkania mł. bryg. Andrzej Mandziuk, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lub. oraz bryg. Andrzej Pasieczny, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego przedstawili uczestnikom informację o stanie bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu. W formie prezentacji omówili m.in.:

– zadania realizowane przez Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy na terenie powiatu z uwzględnieniem roli samorządu powiatowego i gminnego,
– obowiązujące przepisy prawne w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Następnie uczestnicy spotkania zapoznali się ze zbiorami historycznymi  izby tradycji oraz wyposażeniem ratowniczym będącym na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tomaszowie Lubelskim. Dla chętnych była również możliwość praktycznych ćwiczeń na fantomie przeznaczonym do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

źr. KP PSP Tomaszów Lubelski