Wizyta prezesa PZN Apoloniusza Tajnera na sesji Rady Miasta (Relacja + fotorelacja)

Dzisiaj o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się XXXVI sesja VII kadencji Rady Miasta Tomaszów Lubelski. Po otworzeniu sesji przez przewodniczącego Mirosława Fusa nastąpiło powitanie przybyłych gości, wśród których był Apoloniusz Tajner. I to właśnie osoba aktualnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego przyciągnęła większość mediów na wspomnianą sesję.

Głównym powodem wizyty tak zacnego gościa było podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy w zakresie poprawy infrastruktury i szkolenie pomiędzy Burmistrzem Miasta Wojciechem Żukowskim oraz Prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas dzisiejszej wizyty prezes Apoloniusz Tajner wręczył Honorowe Odznaczenia Polskiego Związku Narciarskiego: Wojciechowi Żukowskiemu – Burmistrzowi Miasta Tomaszów Lubelski, Janowi Kowalczykowi – Staroście Tomaszowskiemu (odebrał Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło), Leszkowi Dmitrocy – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Tomaszów oraz Waldemarowi Kołcunowi – Prezesowi LOZN w Tomaszowie Lubelskim. Ponadto Odznaki PZN za wspieranie narciarstwa biegowego z rąk Prezesa otrzymali: Grzegorz Leńczuk, Lesław Kapka, Paweł Żółkiewski, Adam Gwizdała, Andrzej Dmitroca, Renata Miziuk, Wiesław Drążek, Piotr Cisło, Henryk Ostrykiewicz.

Oczywiście, jak w takich przypadkach bywa, nie zabrakło krótkich przemów, głos zabierali burmistrz miasta Wojciech Żukowski, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner oraz prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego Waldemar Kołcun.

W swojej przemowie prezes PZN Apoloniusz Tajner docenił starania tomaszowskich trenerów i zawodników w rozwój narciarstwa biegowego w naszym mieście, wyróżniając szczególnie osobę Pana Waldemara Kołcuna. Jak zaznaczył przybyły gość klub MULKS „Tomaszów Lubelski” od lat przoduje w klasyfikacji generalnej Biegu na Igrzyska i jak przyznał miasto Tomaszów Lubelski jest w nie IV, czy V lidze a w ścisłej ekstraklasie narciarstwa biegowego w Polsce. Wyróżnił oczywiście Monikę Skinder, która obecnie trenuje w SMS Zakopane a jak pamiętamy w lutym obecnego roku została Mistrzynią Polski w sprincie techniką łyżwową.

Jak poinformował w dalszej części swojego przemówienia prezes Tajner wspomniana Monika Skinder, znalazła się w szerokiej kadrze na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9 -25 lutego 2018 roku, choć to nie oznacza, że wychowanka MULKS „Tomaszów Lubelski” na pewno pojedzie na przyszłoroczne IO, ponieważ muszą zostać spełnione pewne kryteria kwalifikacyjne narzucone m.in. przez FIS, ale jak zaznaczył, liczy na sukcesy Moniki Skinder przede wszystkim podczas kolejnych IO w 2022 roku, które odbędą się w kolejnym ciekawym miejscu, jak to podkreślił prezes Pekinie.

Na koniec Apoloniusz Tajner wręczył na ręce przewodniczącego Rady Miasta prezent w postaci zdjęcia naszych skoczków narciarskich z autografami.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wizyty Apoloniusza Tajnera w Tomaszowie Lubelskim