Wiosenny Kiermasz Kwiatów i Krzewów

phoca_thumb_l_DSC02648Światowy Dzień Ziemi stał się okazją do zorganizowania przez Urząd Gminy Telatyn Wiosennego Kiermaszu Kwiatów i Krzewów, który sprawił że 29.04.2016roku na placu przed budynkiem Urzędu zrobiło się niezwykle barwnie i kolorowo.

Niezaprzeczalnie, obchodzone w Polsce od ponad 25 lat Święto Ziemi stworzyło okazję, by ludzie skłoniłli się ku ekologicznej refleksji i pochylili się nad losem planety, na której żyją.

W ramach tego Święta, również na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych zorganizowało manifestacje, konferencje, pokazy oraz akcje na rzecz środowiska naturalnego, których główną ideą było uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson.
,,Wiosenny Kiermasz  Kwiatów i Krzewów zorganizowany w Telatynie stał się nie tylko okazją do poczynienia zakupów ale również szansą do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń ogrodniczych a zainteresowanie wydarzeniem przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie” – mówi Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska i podkreśla, że  takie przedsięwzięcia są zaplanowane również w przyszłości, jako wydarzenia cykliczne w Gminie Telatyn.
Podczas kiermaszu zaprezentowało się kilku wystawców, którzy w swej bogatej ofercie zaprezentowali: różnorodne kwiaty – byliny, skalniaki, roślinki jednoroczne i wieloletnie, kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy i drzewa ozdobne oraz cudnie pachnące zioła ogrodowe i lecznicze. Nie zabrakło również sadzonek typowo leśnych, które przywieźli ze sobą leśnicy Nadleśnictwa Mircze: sosna, olcha, dąb, lipa czy też  modrzew. Na piątkowym kiermaszu w Telatynie  zaprezentowali się: państwo Grażyna i Grzegorz Woźnica, pan Andrzej Buczek, pani Zofia Szymczuk oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Mircze: pan Krzysztof Krupa – z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Mircze, pan Marcin Żołdak – Leśniczy Leśnictwa Tarnoszyn oraz pani Małgorzata Nowak – pracownik administracyjny. Był to w Telatynie pierwszy taki Kiermasz, podobnie jak pogoda, dopisali również kupujący, którzy chętnie zapoznawali się z oferowanym przez wystawców towarem a piękne rośliny oraz bogata oferta przyciągała licznych miłośników roślin i kwiatów.
Na ręce wszystkich wystawców słowo podziękowania za udział i przybycie do Tealtyna złożyła oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Wójt Gminy Telatyn – pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska.

źr. Gmina Telatyn