Wielki sukces wokalistów z Bartosza

 Informujemy z radością, że Bartek Drabik, uczeń klasy I b, został Laureatem VIII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „ Na strunach poezji”.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Nr1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie i wpisany został w cykl imprez kulturalnych uświetniających obchody 700-lecia Miasta Lublin. Wykonanie piosenki z 1933r. pt.: „Córeczko moja” do słów Tadeusza Żeromskiego, zapewniło Bartkowi III miejsce. 29 listopada 2017 r. Bartek reprezentował Bartosza w koncercie laureatów na zamku lubelskim. Do utworu przedwojennego Bartkowi na pianinie akompaniował Jakub Kaczkowski, uczeń klasy I c. Do finału konkursu zakwalifikował się także Szymon Kuśmierczak, uczeń klasy Id, który zaprezentował się w utworze patriotycznym „ Miejcie nadzieję” do wiersza A. Asnyka.

  Do przesłuchań finałowych zakwalifikowano 29 wokalistów z całego kraju. Tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych artystów i gratulujemy osiągnięć. Wszyscy uczniowie są członkami szkolnej grupy wokalnej „The One”, w której mogą rozwijać swoje muzyczne talenty. Do zmagań konkursowych przygotowała młodzież Katarzyna Ważna, opiekun „ The One”.

 

źr. lo-tomaszow.pl