Wieczorna przejażdżka zakończona w areszcie

Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 20-latka z Lubyczy Królewskiej, który kierował Volkswagenem i według zgłoszenia miał znajdować się w stanie nietrzeźwości. Informacja się potwierdziła. Nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że ma jeszcze coś na sumieniu. Badanie wykazało, że był również pod wpływem narkotyków.

Wczoraj wieczorem dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Volkswagen, który porusza się ulicami Lubyczy Królewskiej jest nietrzeźwy. Policjanci tomaszowskiej drogówki natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali 20-latka do kontroli drogowej. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna jest skrajnie nieodpowiedzialny. Kierował autem mając blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że ma jeszcze coś na sumieniu. Młody kierowca został poddany na zawartość narkotyków w organizmie. Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. 20-latek znajdował się pod działaniem środków odurzających. Ponadto nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość substancji zakazanych, a samą jazdę zakończył w policyjnym areszcie.

Już wkrótce za swoje karygodne zachowanie usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata, dodatkowo grozi mu długoletni zakaz kierowania pojazdami i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Apelujemy do wszystkich kierowców o odpowiedzialność i rozsądek.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie i narażają życie i zdrowie własne, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski