Wicelider okręgówki lepszy od Tomasovii.

Spotkanie kontrolne numer trzy rozegrali w sobotę piłkarze Tomasovii. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej był wicelider zamojskiej klasy okręgowej Huczwa Tyszowce. Mecz zakończył się porażką podopiecznych trenera Bohdana Bławackiego 0:2.

To nie były najlepsze zawody w wykonaniu „niebiesko-białych” wprawdzie optyczna przewaga należała do naszego zespołu, lecz tak naprawdę niewiele z niej wynikało i nie przekładało się to na sytuacje stu procentowe. Na domiar złego defensywa naszego zespołu nie ustrzegła się błędów, po których to zespół z Tyszowiec zdobywał bramki. Pierwszą z nich podopieczni trenera Przemysława Siomy zdobyli przed przerwą w 41 min, kiedy to skuteczną dobitką popisał się Thabang Makhafola. Na drugiego gola grupka około 50 kibiców musiała poczekać do 70 min, kiedy to skutecznie akcję Huczwy wykończył Dawid Dworak.

Kolejne spotkanie kontrolne piłkarze Tomasovii rozegrają w sobotę 3 lutego w Świdniku, gdzie o godz. 12:30 rywalem będzie III -ligowa Świdniczanka Świdnik. Ten mecz rozegrany na boisku pod balonem i jak zostaliśmy poinformowani przez gospodarzy meczu ze względów bezpieczeństwa tj. braku miejsca przy liniach bocznych, rozegrane ono będzie bez udziału kibiców.

 

FOTORELACJA!

 

Tomasovia – Huczwa Tyszowce 0:2 (0:1)

bramki: Makhafola 41′, Dworak 70′

 

Tomasovia: Bartoszyk – Łuczkowski, Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III – Lasota, Krosman, Kurzępa, Szuta. D, Sienkiewicz – Paduk oraz Dźwierzyński, Kłos, Droździel, Szuta. M, Yavorskyi.