W Tyszowcach, Łaszczówce i w Bełżcu remisowo – wyniki piłkarskie drużyn z Powiatu Tomaszowskiego

Podczas minionego weekendu zespoły z powiatu tomaszowskiego, które występują w niższych klasach rozgrywkowych, walczyły o kolejne punkty ligowe. W zamojskiej klasie rozgrywkowej podczas XIX kolejki na czoło wysunęło się spotkanie w Tyszowcach, gdzie miejscowa Huczwa podejmowała Igros Krasnobród.

Kibice, którzy obejrzeli ten mecz na żywo, nie mieli prawa do nudów, ponieważ padło w sumie sześć goli po trzy dla każdej z drużyn. Faworytem tego pojedynku byli gospodarze, czyli Huczwa, która wiosenne rozgrywki rozpoczęła z wielkim impetem od kompletu trzech zwycięstw. Jednak piłkarze Igrosu spisujący się poniżej oczekiwań swoich kibiców nie przestraszyli się swoich rywali i postanowili twardo powalczyć o ligowe punkty. Już w 8 minucie objęli oni prowadzenie za sprawą gola, którego zdobył Stanisław Anioł. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła w 37 minucie, kiedy to do remisu doprowadził Damian Ziółkowski, lecz radość z wyrównania trwała bardzo krótko, gdyż dwie minuty później Igros miał karnego, którego na gola zamienił Rafał Turczyn. Gdy po przerwie podopieczni trenera Zbigniewa Kuczyńskiego podwyższyli prowadzenie po golu Piotra Gozdka w Tyszowcach, zapachniało sporą niespodzianką. Piłkarze Huczwy nie zamierzali się poddawać bez walki i gra do końca opłaciła im się, gdyż po golach Damiana Ziółkowskiego i niezawodnego Pawła Maliszewskiego piłkarze grającego trenera Jacka Iwanickiego zdołali uratować jeden punkt.

Nie mniej ciekawie w niedzielne popołudnie było w Łaszczówce, gdzie miejscowa Pogoń 96 podejmowała Omegę Stary Zamość. Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się najgorzej, jak mogło, ponieważ już w 8 minucie goście za sprawą Łukasza Mikulskiego objęli prowadzenie. Stracony gol nie załamał podopiecznych Pawła Babiarza, dzięki czemu już w 25 minucie ładnym uderzeniem pod poprzeczkę do wyrównania doprowadził Paweł Tatar. Takim rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. Druga część gry rozpoczęła się zupełnie odmiennie od pierwszej, bo od gola w 64 minucie, którego zdobył Piotr Zatorski. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby do siatki trafił Tomasz Walentyn? Niestety piłka po jego efektownym szczupaku i uderzeniu głową obiła tylko poprzeczkę bramki Omegi. Jak się potem okazało, mecz zakończył się remisem, ponieważ w 80 minucie goście przeprowadzili dynamiczną akcję, po której piłka została wstrzelona wzdłuż pola karnego i tak niefortunnie odbiła się od Pawła Tatara, że zakończyła się golem samobójczym.

Również remisowo zakończył się mecz w Bełżcu, gdzie miejscowy Orkan podejmował Koronę Łaszczów. Szczególnie ten wynik jest rozczarowujący dla sympatyków futbolu z Łaszczowa, bo z kim zdobywać ligowe punkty jak nie z drużynami z samego dołu tabeli? Nie przesadzimy zbytnio chyba, gdy stwierdzimy, iż łaszczowianie są w kryzysie, którego końca, na razie nie widać, a to, że nie muszą drżeć o ligowy byt, zawdzięczają dorobkowi punktowemu z jesieni. Nie powiodło się w Szczebrzeszynie Granicy Lubycza Królewska, która dwoma golami różnicy uległa Roztoczu, choć podopieczni trenera Marcina Parafiniuka po raz kolejny pozostawili po sobie dobre wrażenie. Tyle tylko, że za wrażenia w futbolu nie przyznaje się punktów, lecz za zdobywane gole, a tych więcej zdobyli przeciwnicy.

16 Ostoja Skierbieszów 19 10 3 1 15 21:58

W Łabuniach w ramach klasy A gr II spotkały się miejscowa Sparta z Szyszłą Tarnoszyn. Faworytem spotkania byli gospodarze zajmujący wyższe miejsce w tabeli, jednak po raz kolejny potwierdziło się, że tabela nie gra. Już w 4 minucie na prowadzenie gościom z Tarnoszyna dał Dawid Rachwalski, który wykorzystał rzut karny. W 18 minucie gospodarzy spotkał kolejny zimny prysznic, kiedy to po kornerze nie upilnowali Grzegorza Gajdę, który podwyższył wynik. Nie mający już nic do stracenia piłkarze z Łabuń jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę do przeciwnika, po tym, jak gola kontaktowego w 44 minucie zdobył Łukasz Gulak. Ten sam zawodnik w 64 minucie meczu zdobył swojego drugiego gola i tym samy uratował punkt dla swojej drużyny. W Suścu spotkały się miejscowe Szumy z wiceliderem rozgrywek Spartą Wożuczyn. Do przerwy goście prowadzili 2:0 i wydawało się, że odniosą spokojne zwycięstwo. Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać sprawy swoim przeciwnikom i postawili im twarde warunki gry. Niestety dla nich ostatecznie o jednego gola lepsi okazali się piłkarze Sparty.

12 Płomień-Spartan Nieledew 13 22 7 1 5 25:33

Po raz pierwszy w tym roku o ligowe punkty rywalizowały zespoły, które występują w klasie B gr.II. W pierwszym spotkaniu Perła Telatyn ograła drugi zespół Pogoni „96” Łaszczówka, natomiast w drugim GKS Tarnawatka podzieliła się punktami z Grafem Chodywańce.