Każda okazja jest dobra by się spotkać. Tym razem był to obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Herbaty. Z tej to okazji, w piątek 22 maja w Gminnym Klubie Seniora, odbyło się spotkanie tematyczne podczas którego nasi seniorzy mieli okazję, by przygotować sobie samodzielnie własną herbatkę z dodatkiem różnych suszonych roślin: liści bambusa, różowego i niebieskiego chabra, płatków słonecznika, kwiatów jaśminu, kwiatów, płatków piwonii, pączków róż czy suszonego owocu pitai.
Była również okazja by posłuchać o zdrowotnych właściwościach niektórych roślin o których opowiedziała prowadząca spotkanie, pani Agnieszka Śmiałko. Jak to podczas święta bywa, była również degustacja, tym razem białej herbaty, która również posiada wiele zdrowotnych właściwości.
Źr. UG Telatyn