W Tarnawatce poświęcili nowy wóz strażacki

W dniu dzisiejszym na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawatce odbyła się uroczystość poświęcenia nowego wozu strażackiego. Jednostka OSP Tarnawatka, która należy do KSRG obchodzi także w tym roku 100-lecie swego istnienia.
Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa uroczystość miała charakter symboliczny. Nowy wóz strażacki poświęcił ks. Tomasz Demczuk proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnawatce. Na wydarzenie przybyli: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, st.bryg. Mirosław Michoński Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim oraz Piotr Pasieczny Wójt Gminy Tarnawatka.
Na zakup samochodu pozyskano dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego” oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w kwocie 560 000 zł.
źr. Powiat Tomaszowski