W Podhorcach odbył się ,,II Gminny Koncert Recytatorski”

Blisko 40 uczniów szkół z gminy Tomaszów Lubelski przyjechało wczoraj do Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach, by wziąć udział w II Gminnym Konkursie Recytatorskim. W związku z 140 rocznicą urodzin Bolesława Leśmiana, autora związanego z naszym regionem, tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Nie przeszkadzaj mi wiedzieć! Milcz, dopóki drzewa szumią, dopóki pachnie jałowiec i mięta!”. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe: uczniowie klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Jury w składzie: p. Maria Kozyra, p. Joanna Piłat i p. Elżbieta Dziuba, przyznało nagrodę za najlepszą recytację Sylwii Budzyńskiej – uczennicy gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach. Nie była to jedyna nagrodzona uczestniczka, ponieważ Jury nagrodziło i wyróżniło kilkunastu innych młodych recytatorów.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej nagrody zdobyły: Barbara Uchman, Milena Wereszczak i Agata Typek. Wyróżnione zostały: Elżbieta Piasecka, Amelia Puchalska i Monika Mandziuk. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej nagrodzeni zostali: Kamil Bednarz, Paulina Romanowska i Justyna Mikuła. Wyróżnienia zdobyły: Martyna Gardyjas, Martyna Piechnik, Wiktoria Wacko i Amelia Łysiak. Wyróżnieni gimnazjaliści to: Patryk Pudełko, Agnieszka Mandziuk i Agnieszka Burak.

Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy wręczył gość specjalny – Przewodniczący Rady Gminy Tomaszów Lubelski p. Adam Korzeń.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

źr. GOK Podhorce