W niedzielę odbyło się „XX Miejskie Święto Roweru”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim przy współpracy z Fundacją Parasol Roztocza oraz Wolontariuszy i Przyjaciół Jurka w dn. 29.09.2019 r. zorganizował  XX Miejskie Święto Roweru.

 Impreza poza propagowaniem jazdy na rowerze i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu miała charakter charytatywny. Celem głównym było przejechanie jak największej liczby kilometrów w celu pozyskania środków finansowych na leczenie trenera piłki siatkowej Jerzego Senejki.

 

Trasa przejazdu osób dorosłych  : Tomaszów Lub.- Susiec – Tomaszów Lub. wynosiła 30 km.

 

Trasa przejazdu dla dzieci wyznaczona została na terenie Siwej Doliny na odcinku 1 km.

 

Na trasę można było wyruszyć od godz. 10.00 do godz. 16.00.

 

Ogółem w XX MŚR udział wzięło 326 osób, w tym dorosłych – 219, dzieci-107.

 

Największą liczbę  kilometrów przejechali:

 

Mężczyźni :

 

  • MIROSŁAW LEWANDOWSKI 180 km
  • MARIUSZ RACZKIEWICZ 180 km

 

Kobiety:

 

  • Dorota Stokfisz 120 km

 

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się o godz. 17.00, podczas którego wylosowane zostały nagrody, w tym jako nagrody główne rower dla dzieci i dorosłych.

 

Nagrodę główną wśród dorosłych wylosowała mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego  pani Anna Bukała, wśród dzieci nagrodę wylosował uczeń I klasy SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim – Mikołaj Ozdoba.

 

Za przejechanie przez uczestników 11 789 km sponsorzy:   Fundacja PGE, Fundacja Parasol Roztocza oraz MB Bartecki przekazali 12 tys. zł na leczenie  trenera Jerzego Senejki.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu, wolontariuszom ,pracownikom oraz osobom biorącym udział w przygotowaniach, organizacji i przebiegu imprezy.

 

 Do zobaczenia za rok!.

 

źr. OSiR Tomasovia