W miniony weekend 7 kierowców z powiatu tomaszowskiego straciło prawo jazdy

W weekend na drogach całego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości. Efekt akcji to: 224 mandaty karne, zatrzymanych siedem uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi z czego trzy w miejscowości Łubcze.

W trakcie akcji policjanci ujawnili 224 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i wydaniem decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

W piątek przed 15: 00 w miejscowości Łubcze policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki VW Passat, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 103 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna to 64-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. W tej miejscowości przez cały weekend zostało zatrzymane jeszcze prawo jazdy dwóm kierującym, którzy jechali za szybko. Tego samego dnia w Krynicach, jadący bmw 102/50 km/h, 29-letni mieszkaniec Radomia stracił prawo jazdy. W sobotę zaraz po 6 rano swoim hyundaiem jechał mieszkaniec gm. Zamość-103/50 km/h w miejscowości Przewłoka. I tradycyjnie już w Lubyczy Królewskiej na krajowej 17, 27-letni ob. Ukrainy stracił prawo jazdy za 101 km/h. W niedzielę padł niechlubny rekord po godz. 17: 00 w miejscowości Ciotusza Stara policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którego 29-letni kierowca jechał przez teren zabudowany 110 km/h.

 

źr. KPP  Tomaszów Lubelski