W minioną sobotę odbył się IV Bal Charytatywny

3 lutego, w Hotelu Antoni odbył się IV Bal Charytatywny, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim. Dochód z Balu zostanie przeznaczony na budowę Lokalnego Centrum Wspierająco – Aktywizującego.

Podczas Balu, w duchu dobroczynności, altruizmu i karnawałowej atmosfery bawiło się blisko 180 osób. Na Balu gościli m.in. Pan Jerzy Dębski (Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON) wraz z małżonką oraz Pan Wojciech Żukowski (Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski), któremu również towarzyszyła małżonka.

Bal został otwarty przez Panią Beatę Piech – Przewodniczącą Zarządu Koła PSONI w Tomaszowie Lubelskim. Po uroczystej kolacji, goście obejrzeli krótką relację o działalności Stowarzyszenia oraz specjalnie dedykowane, multimedialne podziękowania od osób korzystających ze wsparcia Stowarzyszenia. Następnie zostali zaproszeni do jedynego w swoim rodzaju walca piernikowego, w którym swój udział mieli również uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wytworną atmosferę kontynuowały arie w wykonaniu Tomasza Raczkiewicza – solisty Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Wiele emocji wywołała dobroczynna aukcja oraz loteria fantowa, w której mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i okolic oraz przyjaciele Stowarzyszenia okazali swą szczodrość i hojnie wsparli dzieło budowy Lokalnego Centrum Wspierająco – Aktywizującego. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. filiżanka (z nieistniejącej już manufaktury porcelany w Tomaszowie Lubelskim), mapa Tomaszowa Lubelskiego (obrazująca jego historyczny wygląd), biżuteria (złote kolczyki, bransoletka, perły), obrazy olejne autorstwa uczestników WTZ, ręcznie wykonana torebka i stolik kawowy.

Serdeczne podziękowania za dobre serce składamy wszystkim darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom oraz uczestnikom IV Balu Charytatywnego. Jesteśmy uradowani gościnnością Hotelu Antoni i wsparciem pochodzącym od ludzi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

Obecnie trwa przeliczanie wpływów z Balu.

 

źr.  PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim