W meczu na szczycie lider lepszy od Natury Bełżec – wyniki V kolejki „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm”

W minioną niedzielę rozegrana została V kolejka spotkań w ramach rozgrywek „Tomaszowskiej Halowej Ligi Firm”. Wspomniana kolejka nie przyniosła zmiany lidera, którym nadal pozostaje Zajazd Biesiada, jednak tak jak zwykle sportowych emocji nie zabrakło.

Tym bardziej że już w pierwszym spotkaniu widzów czekał hit kolejki, w którym lider Zajazd Biesiada zmierzył się z Naturą Bełżec. Oba zespoły przed tym meczem tak jak i Valentino po IV kolejkach mieli na swoim koncie po 18 punktów, a kolejności w tabeli decydowała różnica bramek, czy bezpośrednie pojedynki. Spotkanie lepiej zaczęło się dla Zajazdu Biesiada, który to zespół już w 2 minucie objął prowadzenie po tym, jak Michał Skiba wykonał rzut rożny, tak że futbolówka odbiła się od bramkarza Natury Bełżec Piotra Waśkiewicza i wpadła do bramki. Lider z prowadzenia nie cieszył się jednak zbyt długo, ponieważ sprawy w swoje ręce wziął Piotr Karwan, którego gol doprowadził do rezultatu remisowego. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu obu drużyn kibice na pewno nie mieli prawa się nudzić, bo trwała wymiana ciosów akcja za akcję, choć w wielu sytuacjach zabrakło skuteczności. Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak piłkarze Zajazdu, a wszystko za sprawą gola zdobytego przez Jacka Paszkiewicza.

O ile pierwsza połowa trzymała widzów w napięciu, o tyle o drugiej części piłkarze Natury chcieliby na pewno szybko zapomnieć.

Faktem jest, że chcąc doprowadzić do remisu, a następnie do zwycięstwa zespół Natury musiał się otworzyć co było na rękę liderowi, gdyż mógł wyprowadzać zabójcze kontry. I właśnie dzięki tym kontrom oraz bramkom zdobytym przez Michała Skibę, Karola Karólaka oraz Bartosza Stefanika drużyna Zajazdu mogła się cieszyć po meczu ze zwycięstwa. Oczywiście, Natura do ostatniego gwizdka walczyła o korzystny wynik, lecz udało jej się w drugiej części zdobyć tylko jednego gola autorstwa Pawła Maliszewskiego, a to było zdecydowanie za mało na Zajazd Biesiada. Dzięki temu zwycięstwu i wygranej w drugim meczu z Agrotexem Łaszczów drużyna Zajazdu utrzymała fotel lidera, natomiast Natura nadal pozostaje na trzecim miejscu tyle tylko, że do prowadzącej dwójki traci już trzy punkty. Jednak to nie przekreśla jeszcze szans Natury na końcowe zwycięstwo w lidze, lecz bez wątpienia ta droga nieco się wydłużyła.

W pozostałych spotkaniach również było interesująco, ale ostatecznie wygrywali faworyci Punkt GO, Valentino i Aster Bis. Zmiana nastąpiła w klasyfikacji strzelców. Nowym liderem został Tomasz Świderek z Aster Bis, który o trzy trafienia wyprzedza Sebastiana Brytana z Agrotex Łaszczów. Po wszelkie statystyki i klasyfikacje odsyłamy na stronę organizatorów ligi tss.tomaszow.info

Wyniki

Zajazd Biesiada-Natura Bełżec 5:2
Bramki: Skiba x 2, Karólak, Paszkiewicz, Stefanik – Karwan, Maliszewski

San Lorenzo-Natura Bełżec 2:10
Bramki: Anioł, Kuśmierczuk – Maliszewski x 5, Baran x 2, Karwan, Przemysław Orzechowski, Szuta

Zajazd Biesiada-Agrotex Łaszczów 9:6
Bramki: Karólak x 2, Paszkiewicz x 2, Stefanik x 2, Anioł, Obidziński, Skiba – Brytan x 4, Kusiak, Tyski

San Lorenzo-Aster Bis 5:9
Bramki: Głuszek x 2, Kuśmierczuk, Stefek, samobój (Cywka) – Świderek x 4, Krupa x 2, Bartecki, Mazur, Murzacz

LKS Szumy Susiec Juniorzy- Punkt GO 0:8
Bramki: Kielar x 3, Ożarowski x 2, Bukowski, Nizio, Tyrka (Punkt GO)

GLKS Gryf Chodywańce-Aster Bis 4:10
Bramki: Murjas x 3, Korzeniewski –  Bartecki x 4, Świderek x 4, Miszczyszyn, Murzacz

LKS Szumy Susiec Juniorzy-Valentino 3:12
Bramki: Bondyra, Kopeć, Łasocha – Walentyn x 4, Hałasa x 3, Nagowski x 2, Legeżyński x 2, Kłos

GLKS Gryf Chodywańce-Valentino 4:19
Bramki: Murjas x 3, Korzeniewski – Walentyn x 6, Legeżyński x 4, Nagowski x 3, Hałasa x 2, Krawczyk x 2, Bielec, Kłos

Tabela:
Msc Nazwa drużyny M Pkt W R P BZ BS RB
1 Zajazd Biesiada 9 24 8 0 1 66 36 30
2 Valentino 9 24 8 0 1 73 26 47
3 Natura Bełżec 9 21 7 0 2 59 26 33
4 Punkt GO 8 16 5 1 2 42 33 9
5 Aster Bis 9 13 4 1 4 54 40 14
6 San Lorenzo 9 8 2 2 5 25 42 -17
7 Agrotex 9 4 1 1 7 35 74 -39
8 GLKS Graf Chodywańce 9 4 1 1 7 34 74 -38
9 LKS Szumy Susiec Juniorzy 9 2 0 2 7 16 53 -37

 

Zapowiedź VI kolejki, która rozegrana zostanie 8 stycznia 2017 roku.

10:00 Punkt GO-Aster Bis
10:50 Aster Bis-LKS Szumy Susiec Juniorzy
11:40 Valentino-Punkt GO
12:30 LKS Szumy Susiec Juniorzy-Natura Bełżec
13:30 San Lorenzo-Zajazd Biesiada
14:20 Natura Bełżec-GLKS Graf Chodywańce
15:10 Agrotex Łaszczów -San Lorenzo
16:00 GLKS Graf Chodywańce-Agrotex Łaszczów

Jako że jest półmetek rozgrywek, a nawet nieco przekroczony informujemy wszystkie zespoły, że zgodnie z regulaminem właśnie teraz przed VI kolejką każda z drużyn może  uzupełnić wolne miejsca w składach lub wymienić maksymalnie 3 zawodników na innych, nieuczestniczących w obecnych rozgrywkach i niezgłoszonych do rozgrywek w innych drużynach. Więcej informacji nt. temat oczywiście udzielają organizatorzy.