W Gminie Telatyn odbyły się Warsztaty w Czekoladowym Autobusie

Niecodzienne Warsztaty w Czekoladowym Autobusie pn. ,,Dawna kuchnia pachnie również czekoladą” odbyły się w specjalnym autobusie, który przyjechał do Gminy Telatyn w dniu 3 września br. To jedyny taki Autobus w Polsce, w którym dzieci mogą przenieść się w czekoladowy świat – świat pełen zabawy i edukacji. W spotkaniu w Czekoladowym Autobusie uczestniczyła 100-osobowa grupa dzieci, które oprócz własnoręcznej produkcji czekoladek poznały jak odróżnić prawdziwą czekoladę od produktów czekoladopodobnych.

Dzieci dowiedziały się również, jaka jest historia czekolady, jakie było jej zastosowanie i jak była wykorzystywana w dawnej kuchni. Prowadzący warsztaty – pani Natalia i pan Jurek nie tylko opowiadali o czekoladzie, ale dyskretnie doradzali najmłodszym kiedy i w jakich ilościach można pozwolić sobie na słodycze. Wszystkie te opowieści miały również charakter prozdrowotny – wyrobienie bowiem właściwych nawyków żywieniowych w dzieciństwie, zapobiega popełnieniu błędów w odżywianiu w życiu dorosłym.

Oprócz aspektu historycznego i zdrowotnego ważny był również aspekt kulinarny. Każde dziecko miało możliwość poczuć się jak prawdziwy Master Chef – ubrane w specjalny fartuszek stawało się prawdziwym mistrzem czekolady. Dzieci samodzielnie, z różnych gatunków czekolady wykonały swoje czekoladki, które zapakowane w specjalne pudełko stawały się pięknym upominkiem. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom nadający tytuł Mistrza Czekolady. Był to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza dla najmłodszych.

“Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” – nazwa zadania: Zjednoczeni dla Niepodległej.

 

źr. Gmina Telatyn