W Bełżcu podziękowali za szycie maseczek

We wtorek 29 września 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się ceremonia wręczenia podziękowań za udział w Akcji Szycia Maseczek. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia Pani Michalinie Komadowskiej Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, przyznaną przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Przekazania odznaki dokonał Pan Andrzej Miskur, Kierownika Oddziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Następnie zaproszone osoby, które zaangażowane były w Akcję Szycia Masek otrzymały z rąk Wójta Gminy Bełżec Pana Andrzeja Adamka oraz Sekretarz Urzędu Gminy Bełżec Panią Alicję Kopczan podarunek w postaci ręcznie robionych filiżanek, oraz podziękowań za ich bezinteresowną pomoc.

Zarówno przed jak i po uroczystości zostało przeprowadzone ozonowanie pomieszczenia dla bezpieczeństwa zaproszonych osób. Podczas wydarzenia przestrzegano także nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, związanych z trwającą pandemią koronowirusa.

 

źr. GOK Bełżec