W Bełżcu odbył się V Koncert Pieśni Pasyjnej

DSC01124Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu wraz z Parafią pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu, zorganizowali w niedzielę 6 marca 2016 roku, Koncert Pieśni Pasyjnej. Wystąpiło 14 zespołów z terenu powiatów tomaszowskiego,lubaczowskiego i hrubieszowskiego. Koncert oficjalnie został rozpoczęty przez Agnieszkę Kozyra – dyrektorkę GOK w Bełżcu  i księdza kanonika Stanisława Szałańskiego, bełżeckiego proboszcza.
Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Jaśmin z Rzeplina z Gminy Ulhówek, następnie zespół Ostrowiacy z Ostrówka. Po nich zaprezentował się Chór Kościelny działający przy bełżeckim kościele. Zespół Kalina Podhorce. Gminę Rachanie reprezentował Zespół Jawor z Michalowa. Z Żabcza w Gminie Dołhobyczów przyjechał Zespół Kresowianki. Następnie zaprezentował się zespół Stokrotki Nieledew, Zespół Artystyczny Harmonia z Tomaszowa Lubelskiego, Zespół Bell Canto z Tyszowiec, Zespół MARASE działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu ,Chór Seniora Tanew, Zespół Pasja z Lubyczy Królewskiej ,Grabowiczanki z Gminy Susiec. Koncert zakończył Zespół Sonata z Tomaszowa Lubelskiego.
Na koniec koncertu wszystkie zespoły otrzymały dyplomy z podziękowaniami za piękne śpiewy. Podziękowania słowne padły z ust Pani dyrektor z Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszki Kozyra, Pana Wójta Gminy Bełżec Pana Andrzeja Adamka, księdza Proboszcza Parafii Bełżec ks. Kanonika Stanisława Szałańskiego oraz naszego gościa specjalnego Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Tomaszowa Lubelskiego księdza Jerzego Sopel.

Po zakończeniu Zespoły udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu na słodki poczęstunek.

źr. GOK w Bełżcu