Uszkodził auto i uciekł, bo był pijany i jechał na zakazie

Policjanci zatrzymali 35-latka, który kierując audi podczas wyjeżdżania z parkingu uderzył w volkswagena. Mężczyzna, mając sporo na sumieniu, uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi z posterunku w Ulhówku ustalili sprawcę zdarzenia i powód jego ucieczki. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie i czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotni poranek dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Poturzyn, na parkingu samochodowym przy jednym z dyskontów doszło do uszkodzenia pojazdu. Po przejrzeniu monitoringu sklepowego policjanci z posterunku w Ulhówku ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że kierujący audi podczas cofania uderzył w zaparkowanego volkswagena, po czym odjechał z miejsca  zdarzenia.

W wyniku szybkich działań policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia. Był nim 35-letni mieszkaniec gminy Telatyn, który po zdarzeniu uciekł do domu, by nie ponieść żadnych konsekwencji swojego czynu. Jak się okazało, miał powody, by odjechać z parkingu. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie, a poza tym czynny zakaz prowadzenia pojazdów. 

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 35-latek odpowie przed sądem.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski