Uprawiał krzaki konopi w tunelu ogrodowym

Dzielnicowa z Posterunku w Suścu wspólnie z tomaszowskimi kryminalnymi zatrzymała 32-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał ponad 30 gramów marihuany. Mężczyzna uprawiał również konopie w tunelu ogrodowym na swojej posesji. Tam policjanci ujawnili i zabezpieczyli nielegalne rośliny mierzące do 2,5 metra wysokości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Dzielnicowa gminy Susiec w ramach obchodu rejonu służbowego ustaliła, że 32-letni mieszkaniec podległej gminy może posiadać plantację konopi. Wspólnie z tomaszowskimi kryminalnymi udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili i zabezpieczyli ponad 30 gramów suszu roślinnego. Podczas przeszukania posesji, dodatkowo ujawnili 14 krzaków konopi innych niż włókniste , które 32-latek uprawiał w tunelu ogrodowym. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, miały nawet do ponad 2,5 metra wysokości.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i uprawy konopi innych niż włókniste za co naraził się na odpowiedzialność karną na podstawie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski