Umowa na dofinansowanie boiska podpisana

Gmina Krynice podpisała umowę, potwierdzającą przyznanie dotacji z ministerstwa sportu na budowę boiska przy miejscowej szkole. Z „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska” krynicki samorząd otrzyma ponad 360 tysięcy złotych.

W nowym obiekcie powstanie nie tylko boisko piłkarskie z drenażem, ale również bieżnia i skocznia w dal, a cały teren zostanie oświetlony. Dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej powinna wystarczyć na pokrycie połowy kosztów tej inwestycji, a te będą znane po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie robót.

– Całą procedurę przetargową powinniśmy zakończyć w tym roku, by wiosną, jak tylko pogoda pozwoli, ruszyć z pracami. Jeśli nie zajdą jakieś nadzwyczajne okoliczności chcielibyśmy, aby kompleks był gotowy do końca przyszłorocznych wakacji, a od września można było z niego korzystać – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski.

Do tego czasu uczniowie miejscowej szkoły na zajęcia wychowania fizycznego i zawody sportowe będą, jak do tej pory, wykorzystywać gminne boisko, które znajduje się przy drodze krajowej numer 17.

 

źr. Gmina Krynice