Udaremniła jazdę pijanemu kierowcy

Wzorową postawą wykazała się mieszkanka powiatu tomaszowskiego. Kobieta uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy. Widząc zataczającego się mężczyznę, który próbował odjechać samochodem, wyjęła mu kluczyki ze stacyjki i nie pozwoliła odjechać. O całym zdarzeniu powiadomiła policjantów. Jak się okazało, 53-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17:30 w centrum Tomaszowa na ulicy Traugutta. Kobieta stojąc przy parkingu zauważyła jak kierujący volkswagenem wjechał na parking, a wysiadając z samochodu zataczał się. Chwilę później 53-latek wrócił i próbował odjechać.

Kobieta podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, otworzyła drzwi i wyjęła mu kluczyki ze stacyjki.  Natychmiast powiadomiła policję.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol z drogówki, okazało się, że kierujący mężczyzna -mieszkaniec gm. Narol – miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Dzięki wzorowej postawie tomaszowianki nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski